Jak vybrat svatebního fotografa

Starověký král Šalomoun kdysi pravdivě řekl: „Pro všechno je čas. Čas plakat a čas se smát.“ Svatba bezpochyby patří mezi dny, kdy se chcete smát. Je to přeci váš den, výjimečný den. Svým dílem k vaší radosti přispívá profesionální svatební dj. Důležitým člověkem pro to, aby vaše radost ze svatby trvala i po svatbě samotné, je svatební fotograf. Jak takového fotografa vybrat? Připravil jsem pro vás tři kroky, které byste rozhodně měli vzít v potaz.

Jak vybrat svatebního fotografa

Jak vybrat svatebního fotografa

Krok číslo 1 – Ujasněte si styl preferovaných fotografií

Úplně tím prvním úkolem, který před výběrem konkrétního svatebního fotografa máte, je ujasnit si, jaký styl fotografií se vám líbí. Velmi oblíbené bývají například tyto styly:

  • tlumené tmavé tónování,

  • jemné pastelové odstíny,

  • přirozené barvy s kontrastem.

Další možností, jak se na svatební fotografie zaměřit, je rozhodnout se podle osobitého stylu svatebního fotografa nebo fotografky. Někdo může být odborník na svatební fotografie reportážního charakteru, někdo jiný se zaměřuje na portréty, někdo další umí zase objevit detaily.

Tip: Pokud nemáte vyhraněný názor nebo si jím nejste jistí, nechte se inspirovat prohlížením webových stránek specializovaných na svatební fotografie. Oblíbenou je například Pinterest nebo Instagram.

Krok číslo 2 – Pusťte se do průzkumu

Druhým důležitým krokem je udělat si průzkum. Jak na něj? Možností je několik. Mezi nejvíce spolehlivé patří následující:

  • oslovte dobré přátele, známé a příbuzné a požádejte je o doporučení,

  • podívejte se do diskuzních fór na internetu a zkuste najít někoho, kdo má dobré hodnocení,

  • udělejte si vlastní průzkum trhu vytipováním například 10 svatebních fotografů.

Tip: Hledáte-li fotografa z konkrétního města, zadejte do vyhledávače například: svatební fotograf Praha. Nezaměřujte se ale jen na fotografy žijící v blízkosti místa konání vaší svatby. Dobrý profesionální fotograf rád přijede odkudkoli.

Jak vybrat svatebního fotografa

Krok číslo 3 – Trvejte na osobním setkání

Velice důležitým krokem pro to, aby svatební fotograf splnil vaše očekávání, je osobně se s ním setkat ještě před domluvením samotného focení. Proč má osobní setkání výhodu? Minimálně z následujících důvodů:

  • alespoň trochu se seznámíte, což může při samotné svatbě zmírnit váš stres,

  • můžete se fotografa zeptat na cokoliv ještě před tím, než se pro to rozhodnete,

  • svatební fotograf vám může poskytnout cenná doporučení vycházející z jeho předešlých zkušeností.

Tip: Osobní setkání zkuste domluvit na nějakém neformálním místě. Jednak se budete cítit líp a jednak můžete spontánně alespoň trochu poznat osobu samotného fotografa.

Jak vybrat svatebního fotografa

error: Content is protected !!