LOgo 2024

Hry na svatbu, které na svatbě nesmí chybět

hry na svatbu

Všechna oblíbené svatební hry na jednom místě. Zde najdete podrobně popsané hry na svatbu, pravidla.

Svatební kočár (někdo zná jako Královský kočár nebo Hej Kočí) rok s novomanželi (rok s přáteli, 12 měsíců s přáteli),svatební kvíz (zvedání bot), vtipná svatební tombola, různé vtipné scénář a mnohé další hry na svatbu. Svatební kytici

Svatební hry a kvízy - DJ na svatbu

Hry na svatbu

svatební kvíz

BOTY NOVOMANŽELŮ

Nevěsta a ženich si sednou na židle do prostřed tanečního parketu – zády k sobě. Oba si sundají boty a kadžý si vezme do jedné ruky svou botu a do druhé partnera(ky).Pomocí rukou

Svatební moderátor (svědci, nebo DJ) klade postupně otázky a novomanželé ve stejnou chvíli zvedají botu jako odpověď (nevěsty bota = nevěsta, ženicha bota = ženich :)). Některé páry se v průběhu večera převlékají do pohodlnějšího oblečení.

 Doporučuji tuto hru hrát ještě před převlékáním. Zažil jsem již svatbu, kde tomu tak nebylo a zvedání pánské obnošené tenisky tuto hru trochu degraduje..(případně ať jsou boty k oblečení z obřadu někde v dosahu) .

Jako takový zlepšovák lze novomanžele odměnit za každou shodnou odpověď. Odměny mohou být jakékoliv, osobně mi přišlo nejvtipnější jako poukaz na nějakou činnost od svatebních hostů

Svatební hry rok s novomanžely aneb 12 měsíců

Rok s novomanželi je velmi oblíbená svatební hra, kdy svatební hosté soupeří o předem připravené úkoly, které budou novomanželům plnit. Navíc, čím soutěživější dobrovolníci, tím větší zábava. .

Svědci mohou svolat 13 dobrovolníků nebo nechat novomanžele účastníky hry vybrat. Na těchto 13 dobrovolníků nyní čeká 12 úkolů.

V každém kole vypadne jeden (ten, který se namísto vrátí poslední z plnění úkolu a už na něj nezbyde židle). Vypadnu vší dostane za účast certifikát, na kterém je úkol (např. pozvat novomanžele na grilovačku , apod.)

Na vítěze hry po té čeká odměna – kdy novomanželé někam pozvou vítěze. Po každém úkolu nezapomeňte odebrat jednu židli.

Inspirace na úkoly na certifikáty:.

Leden – vzít novomanžele na společné bruslení, lyže, běžky nebo jinou zimní aktivitu.

Únor – vzít novomanžele do bazénu, sauny nebo wellness.

Březen – zajít si s novomanželi na nějakou sportovní aktivitu.

Červenec – vzít je na kolo, případně jinou vyjížďku (brusle, koloběžky, …).

Srpen – vzít novomanžele někam k vodě na piknik.

Říjen – vyrazte společně na nějaký hrad.

Listopad – uspořádat desko-herní večer a pozvat novomanžele.

Prosinec – vzít novomanžele na trhy nebo je pozvat na domácí svařák.

Výhra – pozvání na(domácí) večeři od novomanželů.

Sami novomanželé se nestačí divit,kolikrát se jejich odpovědi liší.Této hry se zúčastní 9 dobrovolníků a novomanžele(jako královský pár).Zbylí účastníci si rozdělí role:koňů, kočího,kol a kamenů. Když dojde napředčítání příběhu, každý z účastníků se zvedne nasvoje jméno a případně další určené slova, nakteré má vstávat. Pokud se někdo splete – dostane panáka k vypití. Udělat kočárem vyjížďku.

hry na svatbu- královský kočár

Svatební hra královský kočár zapojí jak ženicha s nevěstou, tak i svatební hosty. Je u ní však vyžadována jistá dávka koncentrace, což může být pro hosty, kteří už mají vyšší hladinku alkoholu v krvi, o něco náročnější.

královský kočár pravidla

Sežeňte tedy 9 dobrovolníků a nevěstu se ženichem, kteří se musí hry účastnit povinně. Připravte si 11 židlí, ze kterých vytvoříte pomyslný královský kočár, a postupně usaďte všechny hrající hosty na židle. Následně každému z hostů přidělte roli.

 

Volitelně můžete hráčům nalepit na čelo, nebo přišpendlit na hruď název role tak, aby na ně sami hráči neviděli, ale byly k vidění jen pro přihlížející diváky.

Každému z hráčů dejte do ruky prázdnou skleničku, do které mu bude při každé chybě nalito předem dohodnuté množství a druh alkoholu. Měli byste mít na paměti, že není dobré opít hráče do němoty, takže volte spíše slabší druhy alkoholu, nebo nalévejte pouze menší panáky.

Pověřená osoba (moderátor, DJ) bude číst pohádkový příběh o královském kočáru a každý z účastníků hry musí vstát a zase si hned sednout jakmile uslyší jméno své postavy/role. Pokud nevstane, nebo vstane mimo svoji roli (stanovte si určitou toleranci), hra se pozastaví a hráči, který nevstal, se nalije panák. V závislosti na tom, jak moc budou hráči chybovat se hra protáhne. Příběh tedy můžete podle času zkracovat.

Před samotným začátkem si doporučujeme hru vyzkoušet nanečisto přečtením krátké části textu. Případně stačí, když budete náhodně vyvolávat různé postavy ze hry a ti budou postupně vstávat. Všichni zúčastnění si tak hru vyzkouší, zžijí se s rolí a následně můžete začít naostro.

hry na svatbu- královský kočár text – pohádkový příběh

hry na svatbu-Svatební kočár

Bylo, nebylo, jedno malé království. Rozprostíralo se za malebnými potůčky plnými kamenů, údolími a lesy. V tomto malém království žil král s královnou. Jednoho dne, kdy bylo krásně a ptáčci si vesele prozpěvovali, se královna rozhodla, že by si ráda vyjela na projížďku do královských zahrad.

Inu řekla svému králi. „Králi, můj milovaný králi, můj přenádherný králi, chtěla bych se projet kolem našeho království, zavolej kočího.“

Král řekl své královně. „Jsi si jistá královno? Pršelo, a cesty jsou plné kamenů a výmolů, ale ať je tedy po tvém. Pojedeme se podívat, jak se daří našemu království.“

Zavolal na kočího. „Kočí, můj milý kočí, můj nejmilejší kočí přichystej kočár a vyveď koně ze stáje. Zapřáhni koně před kočár, protože královna a král si chtějí vyjet ze zámku. Zkontroluj dobře pravé zadní kolo a levé přední kolo jestli dobře drží, aby se nám neulomily, až pojedeme lesem přes kameny a výmoly.

Povídka pokračuje

Kočí tedy zašel do stájí, zkontroloval oba koně a vyvedl je ven. Poté zapřáhl povoz i kočár. Aby si byl 100% jist, zkontroloval vše ještě jednou. Nejprve šel k levému koni, poté přešel k pravému koni, zkontroloval také levé přední kolo, levé zadní kolo, pravé zadní kolo a pravé přední kolo.

Vše bylo nachystáno, tak tedy zavolal: „Králi, můj milovaný králi, váš královský kočár i povoz je nachystán. Král s královnou tedy nastoupili a vydali se na obhlídku jejich království.

Cesta se vinula malebnými uličkami plnými výmolů, které byly schovány pod velikými topoly, projížděli kolem malých rybníků a kolem velkých luk, po cestách plných kamenů. A královna řekla: „Králi, ty můj králi no já se bojím, co když královský kočár nevydrží? Jedeme přes kameny a výmoly a stále jsme těžší a těžší.

A král řekl královně: „Moje milá královno, moje nejmilejší královno, vůbec ničeho se neboj. Kočár má znovu vyměněna obě zadní kola a také obě přední kola. A navíc naše oba koně jsou nejlepší v celém království. A královna řekla „Dobrá, už jsem klidnější.“

Za malou chvilinku se královna zeptala krále: „Milý králi, můj nejdražší králi zeptej se kočího, jestli koně dostali dostatek ovsa.“ Král volá na kočího: „Kočí, hej, kočí, jsou koně nasyceni?“ Kočí odpoví: „Samozřejmě, můj králi.“

Za krátký čas řekne královna králi: „Můj milý králi, můj dobrý králi, můj nejmilejší králi, můj nejkrásnější králi, myslím, že levé přední kolo háže.“

Najednou se ozve rána, která škubne i s kočárem, protože pravé přední kolo najelo na kámen. Král volá na kočího: „Kočí, co se stalo? “Netuším králi„, odpověděl kočí, „ale doufám, že jste s královnou v pořádku.“ Král i královna odpověděli, že ano.

Kočí tedy seskočil z kočáru a šel jej zkontrolovat. Když už byl dole, tak se rozhodl, že zkontroluje i povoz. Nejprve tedy zkontroloval pravého koně a potom levého koně.

Nebyl si jist, proto znovu zkontroloval levého koně a poté i pravého koně. Pak přešel k pravému přednímu kolu, pravému zadnímu kolu, znovu zkontroloval pravé přední kolo, pak levé zadní kolo, levé přední kolo a opět levé zadní kolo.

Nic nenašel, a proto zašel ke králi a řekl mu: „Králi, můj milovaný králi, vše je v pořádku, povoz i kočár. Museli jsme najet do nějaké díry, či na kámen. „Tak to jsem ráda, že to dopadlo takhle“, řekla královna. „Já už jsem myslel na nejhorší“, řekl král. „Že nám třeba upadlo pravé přední kolo.“

Král mu tedy opět přikázal, ať pokračují v jízdě a pomalu vrátí do zámku. Kočí tedy naskočil na kočár a pobídl oba koně. Ze začátku se levému koni moc nechtělo, ale pravý kůň jej přesvědčil, aby táhli stejně.

Tak se povoz i s kočárem opět rozjeli. Po pár minutách dojeli v pořádku do svého království a tak král i s královnou poděkovali kočímu za pěknou projížďku královským kočárem.

Hry na svatbu

1) Hledání kolíčků

Do této hryse může pustit sám novomanželský pár, ale mohou se přidat i ostatní páry. Ženám se zavážou oči a napány rozvěší „sličná asistentka“ 3 kolíčky. Ženy mají za úkol po hmatu tyto  kolíčky najít.  Kdo posbírá všechny kolíčky jako první? Ve druhém kole se mohou muži se ženami vyměnit

2) Hra s vejci. Nevěsta dostane vařené vejce  (ovšem jí přesvědčivě tvrdíme, že je syrové).

Jejím úkolem je vejce protáhnout z jedné nohavice ženicha do druhé. Aby to nebyla úplně nuda,  mohou si novomanželé přizvat i  další páry proti kterým budou soutěžit.

Hra na jednorožce (s balónky).

3) Hra najednorožce (s balónky). Tradiční párty hra, která se zavděčí i jako hra nasvatbu.K přípravě budeme potřebovat nafukovací balonky, provázek,připínáčky (rýsováčky) a lepící pásku. Dobrovolníkům rozdáme balonky, které si nafouknou a přiváží za pas.

Připínáčky si nalepí  načelo (logicky ostrým hrotem ven).  Nyní tu máme stádo jednorožců. Cílem hráčů je uhlídat si  svůj balonek a zároveň  prasknout balonky ostatních.

Popelka

Popelky - DJ na svatbu

4) Popelka. K této hře potřebujete stejný  počet dobrovolníků a dobrovolnic. Dámy si sednou do řady a sundají si obě boty jednu botu odevzdají do „osudí“, druhá se dá mimo. Boty si následně losují pánové.  Jejich úkolem pak je najít majitelku vylosované boty.Komu se to podaří jako prvnímu, může dostat nějako cenu.Zásady svatebních her.

Méně je více –

 i když jste hraví a bez her na svatbě si neumíte představit program, zvažte, kolik her je tak akorát.Vaši příbuzní a kamarádi si určitě chtějí i jen tak chvíli popovídat nebo si zatančit.Do her nikdy nikoho nenuťte .všechno je o dobrovolnosti a někomu se zrovna chtít hrát nemusí.

Vždy mějte přesně stanoveno, kdo z vašich přátel hru uvede (a připraví)  svědek má většinou na starosti tolik věcí, že svatební hry můžete delegovat někomu z dalších přátel nebo příbuzných.Další nápady.

Svatební noviny.

Svatební noviny jsou další možností,  jak zabavit hosty v pauzách mezi programem nebo v době mezi obřadem a večerní zábavou.

Jejich příprava je časově trošku náročnější, ale pokud jsou novomanželé tvořiví, snaha určitě nepřijde vniveč .Abyste měli hezkou vzpomínku, můžete vytvořit i foto koutek a knihu hostů.

Některé páry volí instantní fotoaparát, protože potom hosté k vyvolané fotce mohou doplnit vzkaz a nalepit jej do knížky,která pro vás pak bude milou vzpomínkou naváš velký den.3) Video foto prezentace s fotkami novomanželů.Pokud máte projektor,

 nesmí na svatbě chybět promítání vašich fotek z dětství (aspoň někde napozadí).Zajistím.

Tanec okolo židlí. Do volného prostoru  se do kruhu postaví libovolný počet židlí a vybere se stejný počet hostů, včetně novomanželů. Všem se vysvětlí  princip hry.Jakmile se pustí hudba, mají účastníci za úkol tancovat okolo židlí. 

Jakmile se hudba vypne,  je potřeba získat své místo k sezení. Při prvním pokusu se usadí všichni, ale ihned se jedna židle odebere.

Při každém dalším zastavení hudby naněkoho židle nezbude a ten vypadává. Ze zbylých židlí se opět jedna židle odebere a tak se pokračuje až do chvíle, kdy zbude jedna židle a dva soutěžící, kteří tančí okolo.

Hra je zábavná i pro děti, ale je také poměrně nebezpečná,  co se týče zranění, takže doporučujeme nečekat, až zábava pokročí do pozdních nočních hodin a hosté budou opojeni alkoholem.

Prezentaci si tak mohou hosté prohlédnout v hluchých místech nebo třeba když se budou cpát chlebíčky.

Další variantou je připravit i komentovanou prezentaci,  to ale většinou připadne na někoho z rodiny, kdo to novomanželům udělá jako překvapení.

Jednu židli v každém kole a čtyřmi koly. Bavit se budou všichni svatební hosté.

svatební hosté

zavážou oči

plnění úkolů

hry na svatbu

ženich nevěsta

házení svatební kytice

roka vdá

Rád si s vámi popovídám

tel: telefon+420724227031

EMAIL: martin.samek@centrum.cz

25442 Zdiměřice-Jesenice

©+2024,+DJ Martin Samek,+All+Rights+Reserved
error: Content is protected !!